Wernisaż p. Basi w Giżynie

Wernisaż p. Basi w Giżynie

28 października 2018 r. po wystawie w Urzędzie Miejskim w Pyrzycach, następnie w Pyrzyckim Domu Kultury, trafiły do nas…  

Mowa o obrazach Pani Barbary Zakrzewskiej. Wernisaż odbył się w świetlicy wiejskiej w Giżynie o godz. 16:00. Na zaproszenie Sołtys Marii Kopeć oraz pozostałych organizatorów w osobach Burmistrz Pyrzyc Marzeny Podzińskiej i Radnej Rady Miejskiej w Pyrzycach Iwony Ksel, przybyło kilku zaproszonych gości z okolicznych miejscowości, m.in.: Radna Rady Miejskiej w Pyrzycach Małgorzata Piotrowska, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Pyrzycach Magdalena Wróblewska-Brzozowska, Pełnomocnik ds. uzależnień i zdrowia w UM Pyrzyce Renata Tudek, Sołtys Młyn Bogdan Sak, Sołtys Brzeźna Roman Bylina, nowo wybrany Radny Rady Miejskiej Paweł Retycki, Ks. Proboszcz kan. mgr Henryk Marczak, oraz mieszkańcy Giżyna i Młyn.

Wernisaż otworzyła p. burmistrz przytaczając krótko historię malarstwa pani Basi. Zaznaczyła, iż dobrze było by, aby artyści oraz ludzie, którzy potrafią tworzyć piękne rzeczy nie zamykali się w domach a starali się pokazać swe prace nie tylko dla swojej czasem małej społeczności, w której są znani, ale też wyjść poza ramy najbliższego otoczenia.

Mieliśmy okazję poznać wiele prac autorstwa pani Basi i jak sama dziś powiedziała starczyłoby ich na kilka wernisaży, co oczywiście możemy z całą pewnością potwierdzić.

Od Redakcji: Pani Basiu, prosimy przyjąć najlepsze życzenia w dążeniu do realizacji swych marzeń i wystawy nie tylko na szczeblu gminnym czy powiatowym, ale krajowym i oczywiście w tych najlepszych galeriach 🙂

„Cudownie jest przenieść się w świat obrazów, gdzie kolory, zjawiska i postacie ukryte w nich zmuszają do refleksji”. Ciekawi jesteśmy, co jeszcze kryje się w sercu i pomysłach artystycznych Pani Basi.

Pozdrawiamy i życzymy kolorowych pomysłów.

Zdjęcia: Sebastian Góralczyk