Pyrzycka Galeria Sztuki otwarta

Pyrzycka Galeria Sztuki otwarta

Na kulturalnej mapie Ziemi Pyrzyckiej pojawiło się nowe, ciekawe miejsce. To Pyrzycka Galeria Sztuki WIĘCEJ DLA OCZU. W czwartek 9 stycznia 2020 roku narodziło się miejsce które chce skupiać autorów nie tylko reprezentujących dziedziny klasyczne ale i nowoczesne formy przekazu artystycznego. Galeria mieści się na parterze budynku Pyrzyckiego Domu Kultury przy placu Wolności 3.
Ideą galerii ma być propagowanie różnych dziedzin sztuki. Taka też jest prezentowana obecnie wystawa. Kuratorzy skupili się na pokazaniu szerokiego spektrum twórczości Pyrzyczan, mniej na dokonaniach poszczególnych artystów. Widzimy tu malarstwo olejne, rzeźbę w drewnie, akwarelę, fotografię podaną w nieco innej formie, rysunek satyryczny czy instalacje ceramiczne. Jest też video art, audio dizajn a także przykład video clipu do muzyki hip-hopowej. To wszystko nie zaistniałoby gdyby nie sami twórcy. Swoje prace pokazali Paweł BURDA / video, Liliana BOCZKOWSKA / malarstwo, Kazimierz CIELECKI / akwarela, Waldemar CZYSZEK / witraż, Romuald FIJAŁKOWSKI From / portretura, Helena FRĄTCZAK / tkanina artystyczna, Arkadiusz FIĄCEK / audio-dizajn, Małgorzata IWANICKA / ceramika, Teresa KĘDZIORA / tkanina artystyczna, Irena OLECH / malarstwo, Zdzisława PATORA / haft, Aleksander PUKALSKI / video art, Stanisław SARZAŁA / rzeźba, Wilhelm WALKARZ / rzeźba, Wiktoria KIJANA – WISZNIOWSKA / malarstwo, Barbara ZAKRZEWSKA / malarstwo, Bullet / hip-hop i Waldemar ŻAK / fotografia oraz Dzieci z Przedszkoli w Pyrzycach, Żabowa i Brzeźna /instalacja/Mali Patrioci Jutra / koncepcja Rafał Roguszka
Kuratorami wystawy są Romuald Fijałkowski From, Katarzyna Pluta i Marzena Cielek.
Wystawę można oglądać do końca lutego 2020 r. od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 17:00

Artykuł pochodzi ze strony Facebook/Pyrzyckiego Domu Kultury

Od redakcji.

Miłym akcentem jest to, że na wystawie (otwarciu galerii sztuki), znalazły się prace naszej mieszkanki Barbary Zakrzewskiej. Już nie raz pisaliśmy o dokonaniach naszej malarki, teraz mamy kolejny powód do dumy. Pani Basia, reprezentuje naszą małą społeczność na forum nie tylko lokalnym ale równie dobrze poza nim. Do niedawna skrywane w domu prace, coraz częściej można obejrzeć na różnych wystawach, dodamy, że prace Pani „Basi” cieszą się co raz większą popularnością. Życzymy dalszych sukcesów.

I z ostatniej chwili.

Jeden z obrazów Pani Basia postanowiła przekazać na licytację podczas 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Obraz bardzo szybko znalazł swego nabywcę zasilając konto orkiestry.